“Чепинец” си върна самочувствието срещу “Германея”
Публикувано 2015-09-02 08:46:48 от Темпо

Чепинец 4
Германея 1
Само седмица след тежкото поражение в София срещу ЦСКА отборът на “Чепинец” си възвърна позагубеното самочувствие след хубава победа, дошла в топлия неделен следобед срещу “Германея” Сапарева баня. Възпитаниците на младия треньор Атанас Стоилов и за минута не оставиха съмнение кой е по-добрият отбор на терена и зарадваха всички с хубав футбол и красиви голове.

Началните минути поставиха на изпитания на два пъти вратаря на домакините Илиян Георгиев, който първо предотврати опасна контраатака, като излезе и изпревари Асенов, а малко по-късно изби с мъка балонна топка, изпратена като центриране, но превърнала се в голов шут. В 15-та минута дойде първото и изключително сериозно положение за домакините. Тогава вратарят на гостите Георгиев буквално подаде с ръце топката в краката на Деян Костадинов, но последният изуми всички на стадиона, като на празна врата не уцели мрежата. Малко по-късно обаче “Чепинец” поведе в резултата след много красиво изпълнение на младия Божидар Петелов. Той укроти една топка на гърди и от около 17-18 метра с ножичен удар откри резултата - 1:0. Натискът на домакините се усили и последваха два удара на Милен Иванов и Аспарух Василев, като и в двата случая малко не стигна за втори гол. Той обаче не закъсня и падна в 37-та минута. Тогава след изпълнение на корнер капитанът Николай Байраков бе намерен в наказателното поле и с глава вкара за 2:0. Само две минути по-късно Милев Иванов вкара за 3:0, след като засече прострелно центриране по земя на Деян Костадинов. В края на полувремето пък гостите успяха да върнат един гол след попадение на игралия преди няколко сезона за тима от Велинград Радостин Джогански.
Втората част започна ударно за домакините, които вкараха четвърти гол чрез централния си нападател Аспарух Василев. Това стана в 47-та минута, когато нападателят се оказа най-съобразителен при една продължителна атака. На практика това сложи край на мача, като до края на срещата нови голове не паднаха. “Чепинец” продължаваше да диктува събитията и почти не допусна ситуации пред собствената врата. С пропуски пък се отличиха отново Деян Костадинов и Василев, но в крайна сметка резултатът остана непроменен. Победата задържа “Чепинец” на четвъртото място във временното класиране с актив от 9 точки.
Състав на “Чепинец”: Георгиев, Гигов, Костов, Пенчев, Атанасов, Байраков, Манолов, Костадинов, Петелов, Василев, Иванов. Тр.: Стоилов