· MЕТАЛИКА СТРОЙ - най-голямата строителна фирма на територията на община Велингра5765
· ГЛЕДНИ ТОЧКИ: Велинград: мина за волфрам или спа курорт2893
· Защо Велинград е мястото за фабрика за пелети2863
· Наше момиче с шанс за олимпиадата в Рио2296
· До Милано и обратно: На гости при българите в Меде1979

Летни ски под проливен есенен дъжд
Публикувано 2017-10-10 09:26:53 от Темпо

Под проливен есенен дъжд се проведе Държавното първенство по летни ски на 7 октомври във Велинград. За първи път бегачите с ролкови ски се състезаваха по улиците във Велинград, но заради лошото време малко хора успяха да наблюдават спортното събитие. Скиорите проявиха истински спортен дух и независимо от неблагоприятните условия направиха силно състезание, в което с медали и призови класирания отново се поздравиха и възпитаниците на СК “Атлас” Велинград с треньор Тодор Гълев.

При мъжете на 5 км в първата тройка се наредиха Йордан Чучуганов - “Александър Логистик”, Николай Виячев НСО и Мартин Пенчев “Узана 2007”, следвани от възпитаника на “Атлас” и сега състезател на НСА Любомир Папарков. Сред 11-те участници в тази възрастова група бе и параолимпиецът Светлозар Георгиев. При жените на същата дистанция първа е Нанси Окоро от “Ал. Логистик”, втора съотборничката й Антония Григорова и трета Христина Митева от “Рилски скиор”.
При юношите ст. възраст златен медал спечели Валентин Саралиев “Узана 2007”. При девойки ст. възраст победи Ванеса Емилова от “Паничище”, а на четвърта и пета позиция се класираха Лидия Нанова и Александра Влахова от СК “Атлас”.
В младшата възраст при юношите на 2.5 км първо място зае Александър Огнянов от “Рилски скиор”. Сребърен медал завоюва Даниел Бошнаков от СК “Атлас”. Сребро за велинградския клуб спечели и Екатерина Андреева при момичета ст. възраст, която отстъпи единствено на Никол Ковачева от “Тритон Екстрийм”. В тази възрастова група на пето и шесто място се наредиха Надя Костова и Симона Велкова от “Атлас”.
При момчетата в ст. възраст победи Марио Матиканов от “Рилски скиор”, а в мл. възраст Дани Чолаков от същия клуб. Златния медал при момичета мл. възраст спечели Елена Христева от “Трито Екстрийм”.
Награждаването на победителите се състоя с любезното домакинство на магазин “Лидъл”, който приюти състезателите в дъжда. Наградите връчи зам.-кметът Светла Томова, която обеща това интересно състезание да продължи и да се превърне в традиция. Тя благодари за усилията на треньорите и поздрави участниците, че са показали, че никаква сила не може да ги спре. Специални награди на най-добрите ски бегачи осигури и Атанас Влахов, който подчера, че в тези тежки условия те са дали всичко от себе си.