„Чепинец” победи убедително
Публикувано 2018-05-15 08:55:28 от Темпо

Чепинец 5
Левски 0
На 13 май в мач от ХXVIII кръг “Чепинец” посрещна във Велинград отбора на „Левски” (Паталеница), който заемаше четвърто място във временното класиране, на точка пред велинградчани. Една победа на домакините изпращаше автоматично „Чепинец” едно място напред.

Мачът започна по най-добрия начин за домакините, които поведоха още във 2 мин. след гол на Хр. Сталев. Своето превъзходство футболистите на треньора Атанас Стоилов успяха да потвърдят в 24 мин., когато след центриране от фаул на Кр. Кючуков отново Хр. Сталев изпрати топката в мрежата след удар с глава – 2:0. Голмайсторът не беше казал последната си дума и 5 минути по-късно оформи своя хеттрик, след като преодоля вратаря с красив прехвърлящ удар. Получи се класическа преднина за „Чепинец” през първото полувреме.
След почивката почти нищо не се промени на терена, където предимството на домакините продължи. В 55 мин. Хр. Сталев добави към трите си гола и асистенция към Ил. Иванов, който също се разписа за 4:0. Десет минути по-късно влезлият като резерва Д. Кадьов проби по десния фланг и центрира остра топка успоредно на голлинията. Защитник на гостите в опита си да избие топката ч прати в собствената си врата, скоето беше оформен и крайният резултат – 5:0.
Състав на „Чепинец”: Й. Йорданов, Н. Търпов (М. Кадьов – 81 мин.), Н. Велков. Ст, Станковски, С. Стоянов, Н. Байраков (М. Есев – 68 мин.), Й. Стоянов (Д. Кадьов – 57 мин.). Ил. Иванов, Хр. Сталев (Д. Харизанов – 75 мин.), Бл. Костандовски (Ил. Генов – 62 мин.), Кр. Кючуков. Старши треньор Атанас Стоилов, стадион „Чепинец”, около 50 зрители.