ПК “Белмекен” обра наградите в триатлона
Дата: Tuesday, July 18 @ 08:04:51 UTC
Topic: Спорт


Плувен клуб “Белмекен” спечели 11 отличия от Държавното първенство по триатлон (спринтова дистанция), което се проведе на 16 юли (неделя) във Велинград, и се превърна в най-добре представилия се отбор на състезанието. Като потвърждение за това дойде и връчването на специалния приз Купа “Велинград”, който се дава на най-добре представилия се триатлонист и който отново отиде при състезател от велинградския клуб - Вангелина Драганова.
В триатлона, който включва три дисциплини - бягане, колоездене и плуване, участие взеха шест отбора: ПК “Белмекен” (Велинград), “Джи ди спорт” (Благоевград), СК “Борислав Доков” (Плевен), СК “Триатлет” (Баня), СК “София” (София) и СК “Якоруда” (Якоруда). Състезанието се провежда за осми пореден път във Велинград, като отново основни “виновници” за събитието бяха треньорите на ПК “Белмекен” Йорданка Пенина и Велчо Клешков, подпомогнати от председателя на Българска федерация по триатлон Емил Стойнев и община Велинград.
На специална пресконференция г-н Стойнев изрази благодарността си относно “пълната подкрепа на местната власт” и заяви, че преди всичко “спортът трябва да се приема като празник”, нещо, което наистина се получавало във Велинград. Ето и класиранията в различните възрастови групи: Момичета до 10 години:
1. Теодора Ганева (ПК “Белмекен”)
2. Десислава Георгиева (ПК “Белмекен”)
3. Анна Гаргова (ПК “Белмекен”)
Момчета до 10 години:
1. Веселин Кадьов (ПК “Белмекен”)
2. Тодор Халачев (ПК “Белмекен”)
3. Димитър Ролев (ПК “Белмекен”)
Момичета над 10 години:
1. Вангелина Драганова (ПК “Белмекен”, носителка и на Купа “Велинград” за момичата)
2. Ирина Манова (СК “Джи ди спорт”)
3. Гергана Поибренска (ПК “Белмекен”)
Момчета до 10 години:
1. Димитър Жерев (ПК “Белмекен”)
2. Ивайло Урдев (СК “Джи ди спорт”)
3. Христо Дичев (СК “Борислав Даков”)
Девойки, родени 92-93 г.:
1. Мария Гигова (СК “Триатлет”)
2. Ивелина Ганева (ПК “Белмекен”)
3. Мария Томова (ПК “Белмекен”)
Момчета, родени 92-93 г.:
1. Емил Стойнев (СК “София”, носител и на Купа “Велинград” за момчета)
2. Здравко Пешаков (СК “Джи ди спорт”)
3. Христо Трионски (СК “Триатлет”)
Момчета, родени 90-91 г.:
1. Ален Драголов (СК “София”)
2. Светослав Здравков (СК “София”)
3. Ивайло Олов (СК “Триатлет”)
Девойки до 19 г.:
1. Мария Нечева (СК “Триатлет”, единствена участничка)
Мъже до 19 г.:
1. Филип Драголов (СК “София”)
2. Станимир Дачев (СК “Триатлет”)
3. Христо Спасов (ПК “Белмекен”)
Мъже над 19 г.:
1. Фьодор Драголов (СК “Боорислав Даков”)
2. Иван Георгиев (СК “София”)
3. Никола Мангин (СК “Триатлет”)
При девойки, родени 90-91 и жени над 19 години класиране не се извърши поради липса на състезателки. Освен на Вангелина Драганова при момичетата Купа “Велинград” за най-добър състезател бе връчена и при момчетата на Емил Стойнев (СК “София”).
Николай Йорданов







This article comes from Велинградски Темпо Новини
http:://tempo.velingrad.com

The URL for this story is:
http:://tempo.velingrad.com/modules.php?name=News&file=article&sid=2053