Медали от областните игри за Ракитово
Дата: Tuesday, April 02 @ 09:18:43 UTC
Topic:

Младите спортни надежди на Ракитово записаха поредица от достойни резултати в областните ученически игри по различни видове спорт. Футболният тим на ОУ “Христо Ботев” Ракитово спечели трето място в областните игри, след като победи Белово с 5:2 и загуби от пазарджишкото училище “Г. Бенковски” с 1:6. Отборът на “Бенковски” спечели купата на областен първенец, побеждавайки футболистите от Драгиново с дузпи след 4:4 в редовното време.

Възпитаници на ОУ “Христо Ботев” участваха и в областното първенство по шахмат. Във възрастовата група пети - седми клас шахматистите от Ракитово победиха с 4:0 Варвара и завършиха 2:2 срещу Попинци. В спор за третото място ОУ “Хр. Ботев” Ракитово победи с 3:1 СОУ “Иван Батаклиев” Пазарджик. Турнирът бе спечелен от Попинци. В групата осми - десети клас ОУ “Христо Ботев” отново завоюва бронзовите отличия.
На 23 март на градския стадион “Орчо войвода” в Панагюрище се проведе областното първенство по лека атлетика. Лекоатлетите на СООУ “Христо Смирненски” Ракитово спечелиха второ място в отборното класиране във възрастовата група осми - десети клас. При по-малките момчетата на ОУ “Христо Ботев” се пребориха за второ, а момичетата за трето място.