„Чепинец“ натрупа нови три точки в актива си
Публикувано 2022-11-22 09:58:22 от Темпо

Чепинец 3
Сарая 1
След две седмици допълнителна почивка, на 19 ноември отборът на „Чепинец“ прие на свой терен състава на „Сарая“ в мач от ХI кръг на първенството в „А“ ОГ – Пазарджик, Група II.

По-добрата и организирана игра на домакините в началото на срещата даде резултат и още в 9 мин. те вече водеха с 1:0 след точен удар на В. Чаушев. Така централният нападател на велинградчани прибави ново попадение в головата си сметка и има в актива си 10 гола от началото на сезона. Десет минути по-късно Ив. Гюров се възползва от бърз пробив по левия фланг и отбеляза втори гол.
През второто полувреме домакините намалиха темпото, успокоени от комфортната си преднина от първата част. Това отпускане в играчите на „Чепинец“ беше използвано от гостите и в 60 мин. те намалиха резултата на 2:1. Своята победа велинградчани затвърдиха в 78 мин., когато получиха право да изпълнят дузпа за нарушение срещу В. Чаушев. М. Владимиров беше точен и оплете топката в мрежата, като с това оформи крайния резултат – 3:1.
След края на мача бутилката с шампанско за най-полезен играч получи Валентин Чаушев.
Състав на „Чепинец“: Ив. Чанакчалиев, Кр. Кючуков, Г. Кадреев, Ив. Камов, П. Гатев (75 мин. – Пл. Биволарски), Ив. Младенов, Ст. Дечев, Ат. Велев, В. Чаушев. М. Владимиров, Ив. Гюров (75 мин. - С. Тахчиев). Градски стадион „Чепинец“, около 50 зрители.