Спорт: “Чепинец” бие в груб мач
Публикувано 2007-03-20 18:09:40 от Темпо

Локомотив (Септември) 0
Чепинец (Велинград) 1
Футболистите на “Чепинец” успяха да спечелят трудна, но заслужена победа срещу един от най-неудобните си съперници по принцип – тима на “Локомотив”. На негостоприемния терен в Септември възпитаниците на треньора Ангел Минчев са имали сериозно превъзходство през целия двубой, като не са оставили почти никакви шансове на своя съперник. Още през първото полувреме предимството за велинградчани е било повече от явно, след като първият досег на Златанов с топката е бил едва в 38-а минута, и то за да изпълни аут. За сметка на това играчите на “Чепинец” на три пъти са имали възможността да открият резултата, но пропуски са направили Бойкинов на два пъти и веднъж Содев. Теренът по думите на велинградчани е бил изключинелно тежък за игра, а на игровата си немощ домакините са отговорили с грубости. В резултат на некоретната игра преждевремнно поради контузия терена е напуснал Чонков. Груби влизания е имало и срещу вратаря Златанов, и срещу ветерана Аврамов.
През втората част превъзходството на “Чепинец” дава резултат, след като Бойкинов, играл в центъра на нападението в този мач, открива резултата – 0:1. Домакините така и не успяват да върнат попадението, а възможности за удвояване на резултата се откриват и пред Кадьов, и пак пред Бойкинов, но в крайна сметка головото съотношение остава непроменено до края на срещата. След изиграването на срещите от 18 кръг “Чепинец” има актив от 36 т. и изостава с пет от лидера “Марица” (Огняново).
Състав на “Чепинец”:Златанов, Въргов, Николов, Петаков, Пейков,Аврамов, Чонков (Филипов), Содев, Гешев, Бойкинов, Кадьов.
Резултати от “А” областна група, 18 кръг: Бесапара – Шипка 2:1
Тракия – Вихър 8:0
Оборище – Спартак 0:0
Ботев – Дева 2:0
Марица – Брацигово 3:0
Локомотив – Чепинец 0:1