Актуален брой

Предишен брой
Tuesday, May 11
· „Да запазим децата на пътя“
· „Чепинец“ със загуба и победа в почивните дни
· Ден на планинското колоездене за деца
· В Ракитово отбелязаха Деня на победата
Tuesday, May 04
· СЕДМИЧЕН ОБЕКТИВ 04.05.2021
· Общинският съвет се обяви против идеята за смяна името на Велинград
· Общинско предприятие отчете 561 011 лева загуба за 2020 г.
· СЕСИЕН ОБЕКТИВ 27.04.2021
· ТЕМПО КОМЕНТАР: Хубава работа, ама нашенска
· Комисия ще контролира общинската болница
· Читалищата в Грашево и Света Петка без отчет и дейност
· 107 работни места разкрива Регионалната програма за заетост
· Ангел Семерджиев: Удоволствието е в правенето
· Отчети и избори в Народно читалище „Отец Паисий-1893“
· Читалището в Чепино кани на Гергьовско веселие

Търсене в архивите






ЗА КОНТАКТИ
email: tempovelingrad@abv.bg
тел. 0885 22 40 04
тел. 0882298008

ПРОДАВА СЕ

ПРОДАВА АПАРТАМЕНТИ

Цени за реклама

Училищата излъчиха най-добрите лекоатлети в Ракитово
Публикувано 2010-06-21 21:48:04 от темпо


Приключи общинският турнир по лека атлетика за ученици пети - седми клас, организиран от СК “Левски” и Община Ракитово. Най-добрите лекоатлети вече се подготвят за участието си в XV Държавни игри по лека атлетика в Ихтиман от 21 до 23 юли, които СК “Левски” традиционно печели. Ето призьорите в отделните дисциплини на общинско ниво:


110 метра бягане: 1. Кезим Медов и 2. Кезим Бошков от СОУ “Св. Кл. Охридски”, 3. Лазар Патин, ОУ “Хр. Ботев”
Скок дължина: 1. Кезим Методиев и 2. Казим Бошков от СОУ “Св. Кл. Охридски”, 3. Йордан Благоев, ОУ “Хр. Ботев”
Тласкане гюле: 1. Владимир Димитров и 2. Христо Хъров от СОУ “Св. Кл. Охридски”, 3. Асен Андреев, ВУИ “А. Узунов”
800 метра бягане: 1. Владимир Димитров и 2. Христо Хъров от СОУ “Св. Кл. Охридски”, 3. Иван Кривонозов
Щафета 4х100 м: 1. СОУ “Св. КЛ. Охридски”, 2. ОУ “Хр. Ботев” Ракитово, 3. ВУИ “А. Узунов” На 10 юни в турнира за юноши и девойки бяха излъчени следните победители: 100 м бягане:
1. Димитър Лазев и 2. Димитър Андреев от СОУ “Св. Кл. Охридски”, 3. Стефан Мутанов, ОУ “Хр. Ботев”
1. Фатима Ахматова, СООУ “Хр. Смирненски”, 2. Дияна Карамолова, СООУ “Хр. Смирненски”, 3. Цветелина Данаилова, ОУ “Хр. Ботев” 200 м бягане:
1. Димитър Лазев, СОУ “Св. Кл. Охридски”, 2. Георги Пашов, ОУ “Хр. Ботев”, 3. Миладин Кривонозов, СООУ “Хр. Смирненски” 1. Ива Банцова и 2. Илияна Пелева от СОУ “Св. Кл. Охридски”, 3. Алексия Давидова, ОУ “Хр. Ботев”
400 м бягане:
1. Кезим Бошнов, СОУ “Св. Кл. Охридски”, 2. Силвестър Азов и 3. Стефан Хъров от ОУ “Хр. Ботев”
1. Красимира Бошнова, 2. Фатима Ахматова от СОУ “Св. Кл. Охридски”, 3. Темелка Камберова, ОУ “Хр. Ботев”
800 м бягане:
1. Димитър Андреев, СОУ “Св. Кл. Охридски”, 2. Борис Караманов, ОУ “Хр. Ботев”, 3. Георги Делиев, СОУ “Св. Кл. Охридски” Скок дължина:
1. Георги Панов и 2. Васил Иванов от ОУ “Хр. Ботев”, 3. Иван Давиков, СООУ “Хр. Смирненски” 1. Барие Банцова и 2. Ива Банцова от СОУ “Св. Кл. Охридски”, 3. Цветелина Данаилова, ОУ “Хр. Ботев”
Тласкане гюле:
1. Илия Гагов, СОУ “Св. Кл. Охридски”, 2. Петър Манолов, СООУ “Хр. Смирненски”, 3. Георги Делиев, СОУ “Св. Кл. Охридски”
1. Красимира Бошнова и 2. Барие Банцова от СОУ “Св. Кл. Охридски”, 3. Ани Бекташева, ОУ “Хр. Ботев”
Щафета 4х100 м бягане:
Юноши 1. ОУ “Хр. Ботев, 2. СОУ “Св. Кл. Охридски”, 3. СООУ “Хр. Смирненски” Девойки 1. СОУ “Св. Кл. Охридски”, 2. ОУ “Хр. Ботев”
В крайното класиране на първо място с актив от 197 точки е СОУ “Св. Кл. Охридски”, на второ ОУ “Хр. Ботев” със 186 т. и на трето СООУ “Хр. Смирненски” със 162 точки. Победителите получиха купи и грамоти от Общинска адмитнистрация и СК “Левски” - Ракитово.
Невена Павлова



Tuesday, May 11
· СЕДМИЧЕН ОБЕКТИВ 11.05.2021
· Приетите условия и ред за водовземане на минерална вода са нищожни
· Велинградчани почетоха паметта на Вела Пеева
· Според БСП декларацията за името на Велинград е произволно променена от ГЕРБ
· Кой ще спре товарните коли по ул. „Никола Вапцаров“?
· „За бабите и дядовците ни – с любов и грижа“
· Рязък спад на случаите на Ковид-19 през май
· На Гергьовден във Велинград
· На Великден засилен интерес към СПА курортите
· Емблема на село Драгиново
· Първо литийно шествие с иконата на Св. Богородица Пътеводителка
· Великден с почит към традицията на писаните яйца
· „Засаждаме надежда“
· Златни медали за Великден
· „Щастливеца“ Алеко и неговите последователи
· Малки обяви: 11.05.2021
· За десети път ще се проведе Национален литературен конкурс „Милош Зяпков“
· Престижно участие на международен фестивал
· Награди от фестивала „Утринна звезда“
· Успех в национално състезание
 
Всичко за велинград