Класическа загуба в Кюстендил
Публикувано 2012-04-17 09:11:25 от темпо

Велбъжд 3
Чепинец 0
“Чепинец” допусна втора поредна загуба в разстояние само на 5 дни. Първата дойде в неделя при домакинството срещу “Марек”, а веднага след нея, в четвъртък, 12 април, велинградчани загубиха с 0:3 при гостуването си в Кюстендил на местния “Велбъжд”. Въпреки че гостите владееха повече топката, така и не успяха да намерят точния ритъм на играта си и да вземат надмощие над своя съперник.

Нещо повече - домакините от Велбъжд много спокойно се възползваха от концентрираните си действия и през първата част отбелязаха 2 гола, при който комфортен аванс заиграха по-спокойно. При този резултат пред Христо Сталев се откриха две добри възможности за отбелязване на гол, но до такъв така и не се стигна. Пет минути след началото на второто полувреме “Велбъжд” вкара и трети гол, с което бе оформено окончателното 3:0.
Треньорът Митко Ваклинов обясни двете поредни загуби и слабата игра на неговите възпитаници с нарушения тренировъчен процес на отбора. След мача срещу “Беласица” в Петрич (спечелен от “Чепинец” с 2:1, бел. ред.) групата от така наречените “чужди” играчи в тима, които до този момент живееха и тренираха във Велинград, бе разпусната и всеки се завърна по родните си места, където се готви индивидуално. Именно този нарушен тренировъчен процес и загубата на синхрон в отбора като цяло е основната причина за неуспешните мачове от последните два кръга, уточни Митко Ваклинов. Наред с това източници, близки до клуба, обявиха, че има неизплатени премии и заплати на част от играчите за няколко месеца, което също допълнително внася напрежение в съблекалнята.
Състав на “Чепинец”: Томов, Здравков (Лейков), Алексиев (Сатев), Салджиев, Христов, Иванов, Байраков, Ч. Димитров (Чаушев), Содев, Сталев, Вучков. Тр: М. Ваклинов