НСА потвърди титлата си в женския футбол
Дата: Tuesday, June 15 @ 08:40:05 UTC
Topic:

През изминалия уикенд Велинград стана домакин на финалните кръгове от турнира за Купата на България по женски футбол. Мачовете се състояха на Градския стадион в петък и неделя с участието на четири отбора: НСА (София), “Берое” (Стара Загора), “Супер спорт” (София) и “Екомет 90” (Пловдив).

Купата на страната отново спечелиха “синьо-белите” - представителките на НСА, които на финала победиха тима на “Берое” (Стара Загора) с 4:1. В полуфиналите НСА победи “Супер спорт” с 3:1, а “Берое” надделя над “Екомет 90” с 3:2. Мачът за трето място приключи с победа на “Екомет” над “Супер спорт” с 2:1.
След приключването на финала се състоя награждаването на победителите. Медалите на заелите първо, второ и трето място връчиха кметът Иван Лебанов, ректорът на НСА проф. Лъчезар Димитров и секретарят на Аматьорската футболна лига Валентин Чакъров. Г-н Лебанов каза, че за първи път гледа на живо женски футбол, но е впечатлен от майсторството на състезателките и кани организаторите на шампионата догодина отново финалите да са във Велинград. Като възпитаник на НСА кметът получи специална награда от проф. Димитров.