22 Jul 2025


МЕТАЛИКА СТРОЙ – НОВО УСЕЩАНЕ ЗА ДОМ ВЪВ ВЕЛИНГРАД

Публикувано на 29 Aug 2023 10:00

Казват, че Велинград е един от най-безоблачните градове в България. Като прибавим и красотата на природата и геотермалните извори, тук животът е wellness. Какво по-хубаво да изживяваш тази безценност в собствен дом.    

 
Това не би било просто решение на отегчени от забързания ритъм на големия град романтици. Това е прагматичен поглед на модерни хора с модерно отношение към природата и връзката си с нея, към здравословната простота и хармония в живота. Ако днес толкова често използваме думата СПА, то Велинград е есенцията на това понятие. Затова и да разпознаеш новия си мечтан дом там е нещо напълно логично и с мисъл за бъдещето. Оттук тръгва философията и на местната строително-инвестиционната компания МЕТАЛИКА СТРОЙ. Семейна фирма, която се води от семейните ценности и влага изключително старание в изграждането на своите сгради. Строи качествено, подхожда индивидуално. Много жилищни сгради и еднофамилни къщи във Велинград вече са подписани от коректността и прецизността й. Поема грижата за цялостния процес на строителството до предаването на сградата с Акт 16. Клиентът постоянно може да следи степента на завършеност на обекта и да взима участие в намиране на най-доброто решение.
Фирмата предлага и строителство тип обезщетение. То засяга хубавите парцели, които пустеят с години заради необходимата първоначална инвестиция за купуването им, събарянето на старата сграда и строежа на нова. В такива случаи МЕТАЛИКА СТРОЙ може да поеме проекта. На този принцип са изградени сградите в Боров парк, до Хърлевата аптека и до Община Велинград на ул. “Юндола” до плаж Каферинова и аквапарк Делфин. Така собственикът на парцела при съответните договорени параметри остава и по-удовлетворен от продажбата му. А да гледаш Родопите през прозорците на своята къща или апартамент, е равнозначно да инвестираш в бъдещето, в което wellness със сигурност ще става все по-ценно понятие. 
Търсите дом или инвестиция, нашите внимателно подбрани имоти ще ви спестят време. Ръководени от принципа, че домът е място, в което човек се чувства защитен и в безопасност, ние Ви предлагаме голямо разнообразие от апартаменти, къщи и търговски помещения, за да сте сигурни, че получавате точно това, което искате. Ние разбираме колко е важно да изберете най-подходящия дом за Вас и Вашето семейство и затова залагаме на индивидуален подход към всеки.
Закупувайки от нас Вашия дом, Вие си осигурявате едновременно уют, тишина, спокойствие и комуникативност, защото съчетава красотата на природата с удобствата на съвременното обслужване и инфраструктура. Ще ви направим най-добрата оферта, без скрити условия и доплащания. За нас доволният клиент е най-важното във всеки проект. Не се колебайте да се свържете с нас, нашият екип е тук, за да ви помогне!
МЕТАЛИКА СТРОЙ Велинград - подарете си мечтания дом! От създаването си до настоящия момент, фирмата има реализирани голям брой жилищни сгради.
 БОРОВ ПАРК  - една от най-красивите постройки във Велинград, сгушила се в централния парк на курорта, на минути от центъра на града. Местоположението на сградите  наистина е уникално, заобиколена от стройни вечнозелени борове, беседки за отдих и алеи за разходка. Други наши сгради се намират в близост до  брезова горичка високо над града, където сутрин ще се пробуждате от пеенето на птиците, вдишвайки кристалния въздух, изпълнен с аромата на нагрятата от слънцето смола. Съвсем близо има и до минералните извори, аквапаркове и обществени плажове в града – основното богатство на Велинград. Компанията разполага и  с жилища, намиращи се в централната част на града, осигуряващи комуникативност и удобство на съвременно обслужване и инфраструктура. Наш постоянен стремеж е да бъдем максимално адаптивни към динамично променящите се условия на пазара за недвижими имоти и да предлагаме адекватни решения за нуждите на нашите клиенти. Не отлагайте промяната в живота си - направете я още сега. Вижте сградите ни и ще разпознаете в тях новия си мечтан дом - очакваме ви! При нас не инвестирате, при нас си купувате дом!
НОВОТО НОРМАЛНО – КЛЕПТУЗ АПАРТС В сърцето на Родопите  има малък, изискан и индивидуално проектиран  апартс хотел. Не плащате това, което не можете да получите! Ние предлагаме удобствата и лукса на  хотел заедно с комфорта и уединението на дома. Съвременен апартаментен комплекс! Новопостроената сграда предлага качествено настаняване в напълно обзаведени едностайни, двустайни и тристайни апартаменти.
С нашата концепция за хибридно мислене ние вече предлагаме решение за новото нормално. Това ни позволява да разберем текущите нужди на нашите гости и да внедрим иновативни решения бързо и гъвкаво, с голямо внимание към детайлите. Ние вярваме в модерното развитие на бизнеса, което съчетава страстно мислене с индивидуално обслужване. Клептуз апартс се развива заедно с нашите гости, защото докато някои все още мислят за проблем, ние вече работим по решението. И точно тази философия прави Клептуз апартс толкова уникален!
metalika-eood.com
При нас не инвестирате, при нас си купувате дом!


Велинград тел: 0876521487


Четвърт век от първата копка на параклиса „Свети Илия“ на Елин връх

Публикувано на 20 Jul 2025 19:22

 който тогава беше директор на ДДС „Алабак”. За осъществяването на идеята беше организирана дарителска кампания. 
Новоизграденият параклис „Свети Илия“ на Елин връх бе осветен на 20 юли 2007 г. - Илинден. На върха се събра огромно хорско множество, за да участва в освещаването на новия храм с образа на пророк Илия до входа, с иконостас и икони, с готова камбанария, с направени пейки и маси за отдих. Водосвет извършиха отец Антон от църквата „Света Троица” и отец Иван от църквата “Успение Богородично”. Прочетена бе благодарност к

Към цялата статия »


Полицията разкри депо за откраднати луксозни автомобили във Велинград

Публикувано на 17 Jul 2025 15:15

, СДВР, ОДМВР-Пазарджик и РУ-Велинград е открит и иззет луксозен автомобил на стойност над 350 000 лева. Установени са множество части и елементи от други откраднати превозни средства.
Откритият луксозен автомобил, обявен за издирване от СДВР, е транспортиран с платформа до РУ-Велинград за по-нататъшни действия.
Разследването по случая продължава под надзора на прокуратурата, с цел установяване на всички съпричастни лица и тяхното привличане под отговорност.
Темпо

Към цялата статия »


ПРОГРАМА на ПРАЗНИЦИ НА КУЛТУРАТА 2025

Публикувано на 15 Jul 2025 17:48



20 часа: Вечерен джаз концерт на площад „Н. Гяуров“: Бигбендът на Националната музикална академия „Проф. Панчо Владигеров“ ще представи проекта „Вдъхновение за ново поколение“ с участието на легендата Мими Николова и с обичани български шедьоври от 50-те до 80-те години.

16 юли, сряда: V Джаз фестивал „Джаз Велинград-2025” 
16 часа: Oткрит урок по музика и работилници за деца в ЦПЛР-ОДК

20 часа: Вечерен джаз концерт на площад „Н. Гяуров“: Милена Караджова квартет и Ангел Демирев трио – формации, които ще предста

Към цялата статия »


Спешната помощ се завърна в обновените си кабинети

Публикувано на 15 Jul 2025 17:44

 „Подкрепа за развитие на системата за спешна медицинска помощ“ с бенефициент Министерство на здравеопазването.
В присъствието на медицинския персонал изцяло реновираните помещения на Спешната полощ бяха осветени от отец Станимир от храма „Успение Богородично“. Гости на тържеството бяха областният управител Валентина Кайтазова, кметът Костадин Коев, заместник-кметът Светла Томова и директорът на Центъра за спешна медицинска помощ - Пазарджик д-р Борис Манев. Ръководителят на велинградския филиал за спешна помощ Катерина Петричева бла

Към цялата статия »


СЕДМИЧЕН ОБЕКТИВ 15. 07. 2027

Публикувано на 15 Jul 2025 17:43



УЛИЦА Община Велинград стартира обществена поръчка за проектиране, строителство и авторски надзор за реконструкция на ул. „Никола Бандаков” в участъка от кръстовището с ул. „Никола Вапцаров” до кръстовището с ул. „Жасмин”. Поръчката е на стойност 485 000 лева, публичното състезание за избор на изпълнител е на 30 юли 2025 г.

ВОДОПРОВОД „Делчев Инженеринг“ ООД печели обществената поръчка за реконструкция на съществуващ уличен водопровод от ВПС „Клептуза“ до ул.“Братя Маврикови“ във Велинград. Общината е подписала договор с фирма

Към цялата статия »


Браншът поиска, министърът обеща ново начало в туризма

Публикувано на 15 Jul 2025 17:42


Първоначално се състоя среща между ръководния екип на домакините от общината - кмета Костадин Коев, председателя на Общинския съвет Димитър Гечев и четиримата заместник кметове, екипа на Министерството на туризма (МТ) начело с министър Мирослав Боршош, народния представител Дафинка Семерджиева и областния управител Валентина Кайтазова.
Последва среща с представители на туристическия сектор, читалища и училища. Кметът К. Коев откри дискусията с думите, че за първи път вижда институционална подкрепа за важни прироритети на Велинград от

Към цялата статия »


Да пием по една студена вода в жегата

Публикувано на 15 Jul 2025 17:39


Тръгваме от площад „Възраждане“ в кв. Каменица, където човек може да пие вода от чешма до моста. Добре е да го направи, защото следва дълъг участък от булеварда, по който вода няма. Чешмата на спирка „Финансовото“ отдавна не работи, същата е ситуацията с чешмата при „Еделвайс“. А и за двете чешми преди години са избрани точни локации - до парк с детска площадка и до детска градина, така че да са удобство и за деца, и за родители, и за туристи. Но и на двете места вода чешмите от години не са нищо повече от декоративен елемент от градскат

Към цялата статия »


ПРАЗНИЦИ НА КУЛТУРАТА 2025

Публикувано на 15 Jul 2025 17:35

7 юли
В програмата на Празниците на културата 7 юли бе определен като ден на ОНЧ „Св. св. Кирил и Методий-1905“. Първата изява на самодейците от кв. Чепино беше в Историческия музей, където се проведе детско утро с участието на музикалната школа по тамбура. Вечерта на сцената на площад „Н. Гяуров“ концертна програма представи ПАНПТ „Чепино“ и бяха отбелязани 50 години от създаването на  мъжката фолклорна група „Чепинци“ с ръководител Иван Пещерски. Юбилярите получиха грамоти от читалището, както и плакети и цветя от Община Велинград.

Към цялата статия »


Малки обяви: 15. 07. 2025

Публикувано на 15 Jul 2025 17:31


***
Продава 2 съседни парцела 7.446 кв.м. и 9.155 кв.м. с разработен ПУП, в регулация, срещу Пневмоболницата, на 400 м. от главен път. 0876 777166.
***
Продава ново строителство апартаменти 62-86 кв.м. и гаражи, ул. Еделвайс (до Камена). 0886 823124.
***
Продажба на апартаменти, търговски помещения, гаражи и др. 0887 660499.
КУПУВА
Фирма изкупува имоти: стари къщи, парцели подходящи за строителство и др. Възможно обезпечение. 0887 660499.
***
Търси имоти за строителство, обезщетение, покупка. 0885 271696.
РА

Към цялата статия »


Велинградският футбол през последните 30 години

Публикувано на 15 Jul 2025 17:30


В първото си участие в Регионалното първенство за деца през сезон 1994/1995 г. отборът на „Атлетик” е безапелационен победител в групата, заемайки 1-во място с 19 победи и само 1 загуба с голова разлика 105:6 и почти 100% актив от 57 т. Първото място дава право на „атлетиците“ да играят квалификации с първенеца от софийската зона - отбора на „Левски”. Велинградчани не успяват да преодолеят по-класния си съперник и пропускат възможността да се класират за Републиканското първенство още при първото си участие. 
Отличният старт на д

Към цялата статия »


ТК „Велинград“ с първо участие в турнир

Публикувано на 15 Jul 2025 17:29


Платон Михайлюк от ТК „Велинград“ взе участие в този турнир и постигна една заслужена победа, като допусна и две загуби, но срещите, които изигра, ще му донесоха важен опит за следващите състезания.
Темпо

Към цялата статия »


Две театрални класики за малки и големи

Публикувано на 15 Jul 2025 17:28

 в сценична версия и режисура на Боил Банов и с участието на: Адриана Димова, Атанас Димитров - Фози, Александър Андреев, Петър Рангелов и Дилян Николов. Станислав Стратиев е истински майстор на сатирата и познавач на българския модел, а „Сако от велур“ е една от неговите познати и обичани класики.
В съботната сутрин на 19 юли е време за театър за деца. Драматичен театър „Рачо Стоянов“ - Габрово, който празнува 95 години, гостува в нашия град с вечната „Историята на Пепеляшка“. Драматизацията, режисурата и сценографията по приказката

Към цялата статия »


ОУ „Христо Ботев“ в Ракитово ще има нов физкултурен салон

Публикувано на 15 Jul 2025 17:27


В новопроектираната сграда ще бъдат разположени физкултурен салон, битова част с две съблекални с бани и санитарни възли, помещение за учители с баня и санитарен възел, склад за спортен инвентар. Салонът ще бъде с размери на спортната площадка за футбол на малко поле, баскетбол и волейбол. Общата площ на игралната зала е 616,44 кв.м.
С изграждането на физкултурен салон в ОУ „Христо Ботев“ ще се създаде модерна спортна база в училището и ще се повиши качеството на предлаганите спортни услуги, дейности и социални възможности.
Темпо

Към цялата статия »


Творец-емигрант спечели национланата литературна наградата „Милош Зяпков“

Публикувано на 15 Jul 2025 17:25


Националната литературна награда „Милош Зяпков“ е за поезия, проза и сатира за издадена книга през предходната година, а има и съпътстващи конкурси за млади творци. През 2025 г. носител на наградата стана Васил Славов, автор на излезлите през 2024 г. книги „Строфи на кръвта“ - проза и „Ахав“ - поезия. Победителят не успя да присъства на церемонията по награждаването, тъй като живее със семейството си в Питсбърг, щата Пенсилвания. Той е син на писателя Атанас Славов и емигрира в САЩ веднага след промените през 1989 година.
В съпътстващ

Към цялата статия »


Музеят направи фурор с „Каменски джаджорици“

Публикувано на 12 Jul 2025 09:21

нещо като сутрешните предавания по телевизиите, където куп хора са се събрали и всеки приказва, без много-много да слуша другите.
Стойчо Маров е авторът на идеята за хумористично-сатиричната постановка „Каменски джаджорици“, която на 9 юли взриви сцената и салона на читалището в Каменица.  Беше взрив от смях, настроение, аплодисменти и толкова позитивни емоции, че зрителите, изпълнили залата не до, а над краен предел, още дълго ще помнят тази вечер и радостта от общото преживяване на нещо ценно, хубаво и смислено.
Точно като много

Към цялата статия »


8 години общината не провежда конкурс за управител на „ВКТВ“

Публикувано на 11 Jul 2025 09:09


Темата обаче видимо изобщо не вълнува нашите управници. На сесията на 26 юни общинските съветници безмълвно, безкритично и без грам загриженост гласуваха годишния финансов отчет на своето дружество „ВКТВ“. Отчет, в който временно изпълняващата длъжността управител Рени Тренова ясно е написала, че фирмата върви към обявяване на несъстоятелност. Въпреки тежкото състояние на „ВКТВ“, г-жа Тренова не дойде нито на комисиите, нито на сесията. Но получи защита от кмета Костадин Коев, който заяви, че никой друг не иска да седи на стола на управи

Към цялата статия »


Мъж от Разлог загина в катастрофа до Света Петка

Публикувано на 10 Jul 2025 19:38


Веднага след сигнала на местопроизшествието са пристигнали полиция, пожарен автомобила и линейка на Спешна помощ от Велинград. Констатирано е, че при сблъсъка е починал шофьорът на леката кола, който е 37-годишен мъж от град Разлог. Водачът на товарния автомобил е от град Пещера, пробите му за употреба на алкохол и наркотици са отрицателни, информира пресцентърът на ОД на МВР - Пазарджик.
Темпо

Към цялата статия »


Гасят голям пожар в стопанския двор в Сърница

Публикувано на 10 Jul 2025 10:27


В гасенето участват екипи на РСПБЗН - Велинград и РСПБЗН - Доспат, доброволното формирование в Сърница и Доспат, местното население с трактори и стопанска техника.
Причините за пожара и щетите от огъня тевърва ще се изясняват.
Само на 9 юли сигналите за пожари в област Пазарджик са над 30. Призивът към гражданите е за бдителност и отговорно отношение във връзка с летните горещини и рисковете от възникване на пожари.
Темпо
Снимки: ОД на МВР - Пазарджик

Към цялата статия »


В кои пощенски станции ще обменят левове в евро

Публикувано на 09 Jul 2025 09:15


„Български пощи“ обяви на сайта си списък на пощенските станции, в които ще се извършва обмен на банкноти и монети от левове в евро.
За територията на община Велинград услугата ще се предлага в 7 пощенски станции в селата Юндола, Пашово, Горна Дъбева, Кръстава, Грашево, Света Петка и Драгиново. Във Велинград, където има три пощенски клона, няма да се прави обмен на левове в евро, тъй като в града има банкови офиси.
В община Ракитово „Български пощи“ ще извършва обмен на левове в евро в пощенските станции в трите населени места: Рак

Към цялата статия »


Кои са имотите, които държавата готви за продажба в нашия регион

Публикувано на 08 Jul 2025 10:12

 Затова Боян Юруков е получил нужните данни с искане по Закона за достъп до обществена информация и на тази база е направил картата с подготвените за продажба държавни имоти.
Според информацията в тази карта (https://yurukov.net/blog/2025/signali-4400/) на територията на Велинград държавата се готви да продаде общо 12 имота. Най-активно е Министерството на здравеопазването, което е представило общо 8 имота с отпаднала необходимост. Четири имота са на СБПЛРПФЗ „Св. Петка Българ

Към цялата статия »



Продава апартаменти във Велинград

CopyRight Вестник "Темпо" ЕООД , Велинград 2023