

20 нови социалисти получиха книжките си на Милеви скали
Публикувано на 09 Sep 2008 08:35
На 4 септември бе отбелязана 64-ата годишнина от сражението на връх Милеви скали. Честването бе организирано от областните съвети на БСП и Българския антифашистки съюз и от общинския съвет на БСП - Велинград. Основният доклад за събитията през септември 1944 г. изнесе участникът в тях генерал-полковник Яко Молхов.
Гости на тържеството бяха депутатът от БСП Костадин Кобаков, вицепрезидентът ген. Атанас Семерджиев, членовете на ВС на БСП Ангел Чолаков и кметът на Велинград Иван Лебанов, Владо Танов, най-младият тогава 12-годишен партизанин Борис Бонев, ветерани от войната, председателите на общинските съвети на Пазарджик Димитър Димитров и на Септември Георги Мърков, кметът на Дорково Николай Ковачев и др. Всички те поднесоха венци и цветя пред паметника, който за всеобщо огорчение отново е пострадал от вандали, след като преди година бе възстановен от велинградската фирма “Минерали-М”.
На Милеви скали бяха връчени книжките на 20 нови членове на общинската организация на БСП във Велинград, съобщи председателят Тома Пачалов. Наброяващата над 50 човека група от общините Велинград и Ракитово е завършила тържеството в местността Начовото.
Темпо
CopyRight Вестник "Темпо" ЕООД , Велинград 2023