В рубриката ПРЯКА РЕЧ публикуваме мнения на читатели, като отговорността за изложените факти и позиции е на автора.
Обръщам се към вас, тъй като от известно време ВиК велинград е асоциирано към ВиК Пазарджик. Става въпрос за пилеене на питейна вода по някаква прищявка на един техник (дали е?) от ВиК Велинград.
Улицата ни е „Евлоги Георгиев“. Наскоро се поставиха нови пластмасови тръби, т.е подмени се целият водопровод, който беше поставян през 1965 г.! И към края на улицата, представете си, се постави тази измишльотина „байпас“ да намалявало напрежението на водата, защото на някакви улици (които нямат нищо общо с нашата), щели да се спукат тръбите! И с някакво виртуозно решение така наречената излишна вода е насочена... в отводнителната шахта за дъждовна вода, оттам в реката!
С тая убеденост споменатият техник я прилага вече доста години, въпреки че аварии пак си има по различни причини! В това време водата тече необезпокоявано... в реката! Ами, ако нямаше река, по улиците ли щеше да тече? Някъде нямат чаша вода да пият хората, във Велинград вода газим жадни ходим! Стотици кубици питейна вода отива на вятъра! И на всичкото отгоре ние ще плащаме скъпа и прескъпа вода - в български лева 2.34! Наскоро беше около 0.85лв.! Никакво основание нямаше да се повишава цената. Водата пристига до домовете ни гравитачно за сведение и няма нужда от помпи и разни хидрофори! А и в достатъчно количество!
Настоящето писмо ще го препратя и до ВиК Велинград, до Общинa Велингради, до вестник „Темпо“. В края на краищата ни сме съвестни платци и искаме това, за което плащаме!
Александър Георгиев